Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wrocław. Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2018

12.03.2018 kg .

Wrocław | Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

Maturzyści archidiecezji wrocławskiej 9 marca 2018 r. pielgrzymowali na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Nie bój się Maryjo”, nawiązujące do hasła Światowych Dni Młodzieży na rok 2018.

fot. Maciej Rajfur / zapraszamy na: wroclaw.gosc.pl, gdzie można zobaczyć szerszą galerię zdjęć z pielgrzymki

 

„Rano, około godz. 8, wyjechaliśmy autokarami wraz z naszymi opiekunami, którymi byli nasi katecheci, wychowawcy i inni nauczyciele, spod naszych liceów nr VII i VIII będących na terenie naszej parafii, aby o godz. 11 na Jasnej Górze, rozpocząć wspólny dzień skupienia. Mieliśmy wspaniałą pogodę oraz atmosferę w naszych grupach.

Konferencję do młodzieży wygłosił ks. Piotr Wawrzynek. Cytował również Orędzie Papieża Franciszka na XXXII Światowy Dzień Młodzieży. Zadawał pytania: Czy masz doświadczenie Boga, który jest bliski, który kocha? Czy jesteś w czymś podobny do Maryi? Czy potrafisz rozpoznać głos świata i głos Boga? A może jest to dla ciebie trudne? Konferencja składała się również z modlitwy uwielbienia śpiewem.

Po konferencji w bazylice odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Wielu młodych w ciszy pragnęło zawierzyć najbliższy czas przygotowań do matury i samą maturę Opatrzności Bożej. Jak podkreślali, że dla wielu z nich jest to trudny czas wyborów, które będą kształtować ich życie.

Mszy Świętej na zakończenie pielgrzymki do Matki Bożej Częstochowskiej przewodniczył bp Jacek Kiciński. Powiedział, że „Maryja zaufała Bogu i nigdy w życiu nie zawiodła się na Bożej miłości. Dlatego jako nasza Matka uczy nas odwagi, zaufania i miłości. Wiemy doskonale, że ten, kto kocha, zawsze jest odważny. Przekazał młodym, że Maryja mówi do nich: „Nie bój się, zaufaj, uczyń wszystko, co mówi Bóg”.

Tłumaczył, że wrócić do Boga i żyć Jego słowem - to po prostu uwierzyć w to, że Bóg mnie kocha i prowadzi. On doskonale wie, co dla mnie jest najlepsze, dlatego warto uczynić Boga centrum swojego życia. Często jest tak, że my myślimy o Bogu wtedy, gdy jest nam źle, gdy coś się ważnego dzieje, gdy czujemy zagrożenie. Gdy zbliża się matura. Wtedy pobożność wzrasta. I mamy do czynienia ze starym przysłowiem: „Jak trwoga to do Boga”.

Apelował do maturzystów, by nie lękali się tego, co ich czeka, nie lękali się matury. Sam stwierdził, że „Ja też się lękałem i zdałem. Ale wy nie lękajcie się przyszłości, nie lękajcie się zawierzyć swojego życia Bogu i Maryi”.

Namawiał zebraną w bazylice jasnogórskiej młodzież, by zawierzała Maryi całe życie nie tylko dzisiaj, w dniu pielgrzymki, ale codziennie.

Do Wrocławia wyjechaliśmy o godz. 17, a o 20 byliśmy już przed naszymi liceami skąd udaliśmy się do naszych domów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania tego ważnego dla nas wyjazdu”.

Maturzyści

źródło: wroclaw.gosc.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij