Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Watykan. 24 godziny dla Pana

12.03.2018 kg .

Watykan | Collegio dei Penitenzieri

W piątek 9 marca 2018 r. w Bazylice św. Piotra w Watykanie w ramach przedsięwzięcia, które zostało nazwane „24 godziny dla Pana”, miała miejsce Liturgia Pojednania połączona z posługiwaniem w Sakramencie Pokuty.  Liturgii, podczas której penitentom służyło ponad 60 spowiedników, przewodniczył Ojciec Święty Franciszek.

Namiestnik Chrystusa, wcześniej nim zasiadł do konfesjonału, aby wyspowiadać 12 penitentów, sam klęknął przed jednym z kapłanów prosząc o spowiedź.  W tym roku inicjatywie „24 godziny dla Pana”, która odbyły się po raz piąty, towarzyszyły słowa z Psalmu 130: Ty udzielasz przebaczenia.

Wieczorne spotkanie w Bazylice było poprzedzone południowym spotkaniem papieża w Auli Pawła VI z członkami Penitencjarii Apostolskiej oraz z uczestnikami kursu forum wewnętrznego dla spowiedników. Kurs ten każdorocznie organizuje wspomniana dykasteria.  

o. Lucjan M. Bogucki

fot. br. Łukasz Staniszewski OFMConv oraz  ks. Michał Siennicki SACTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij