Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej

29.01.2019 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Okres Wielkiego Postu zawiera w sobie trzy wielkie treści, które zawarte są w liturgii tego czasu. Chrzest, pokuta oraz pasja Chrystusa to tematy, które zgłębiamy co roku w okresie przygotowania do uroczystych obchodów Świętego Triduum Paschalnego. Chcemy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które wprowadzą nas w czas Wielkiego Postu oraz w treści wybrzmiewające w 40-dniowym czasie pokuty.

Poruszające pieśni liturgiczne okresu Wielkiego Postu, szczególnie wprowadzają nas w tajemnice zbawcze Naszego Pana, oraz uobecniają Jego dzieła w świętych obrzędach. Będziemy zgłębiać te niezwykłe prawdy wiary poprzez śpiew wraz z: Katarzyną Młynarską, Piotrem Pałką, Hubertem Kowalskim oraz o. Marcinem Dragiem OFMConv.

Oprócz wytężonych ćwiczeń w zakresie śpiewu liturgicznego i emisji głosu, wysłuchamy konferencji poruszających tematykę liturgii, będziemy uczestniczyć we wspólnej Eucharystii oraz Liturgii Godzin. Ponadto wszystkich warsztatowiczów zapraszamy na Koncert pieśni Wielkopostnych zespołu Jerycho, który będzie promował swoją najnowszą płytę.

Miejscem Warsztatów będzie tradycyjnie Klasztor Franciszkanów w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej. Zajęcia odbędą się w dniach 1 - 3 marca 2019 r. Rozpoczęcie w piątek o godz. 15.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 13.00.

Koszt całkowity warsztatów to 80 zł. Każdy otrzyma potrzebne materiały i pomoce. W ramach warsztatów nie organizujemy noclegów i posiłków. Nie zabraknie jednak ciepłej herbaty, kawy i słodkiego poczęstunku.

Zapraszamy członków chórów, schol, pasjonatów i chcących pogłębić swoją praktykę i wiedzę na temat śpiewu liturgicznego. Szczególnie zapraszamy osoby związane z duszpasterstwem działającym przy klasztorach franciszkańskich. Liczymy na waszą obecność!

Zapisy na stronie: www.szkola.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij