Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jubileuszowe nabożeństwa w Kalwarii Pacławskiej

20.04.2018 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Franciszkanie z Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej na Podkarpaciu zapraszają na nabożeństwa fatimskie w pierwsze soboty miesiąca od maja do października.

W tym roku będą one miały szczegóły wymiar i charakter. Kalwaryjskie sanktuarium odchodzi bowiem 350. lat swojego istnienia. Jubileuszowy Roku Łaski, który uroczyście zainauguruje 3 maja 2018 r. metropolita przemyski, abp Adam Szal będzie trwał do 3 maja przyszłego roku.

Z tej okazji Stolica Apostolska nadała kalwaryjskiemu sanktuarium szczególne przywileje, odpusty i łaski Roku Jubileuszowego. Jubileusz kalwaryjski wpisuje się również w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego nabożeństwa pierwszo-sobotnie w Kalwarii Pacławskiej będą miały też wymiar patriotyczny.

Po Mszy Świętej z kazaniem o godz. 18.00 wyruszy procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kaplicy, która znajduje się blisko granicy z Ukrainą. Będzie to kontynuacja zeszłorocznej modlitwy „Różaniec do granic”. Pielgrzymi przybywający na Kalwaryjskie Wzgórze będą się modlić o pokój na świecie, nawrócenie grzeszników, a szczególnie za Ojczyznę w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości.

Uwieńczeniem nabożeństw fatimskich będzie jesienna pielgrzymka Róż Żywego Różańca archidiecezji przemyskiej do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej i poświęcenie kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Pierwsze nabożeństwo fatimskie będzie 5 maja. Do przeżywania tych religijno-patriotycznych wydarzeń zapraszają franciszkanie, kustosze sanktuarium.

o. Edward Staniukiewicz Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij