Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Goście 32. Franciszkańskiego Spotkania Młodych

21.05.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbędzie się w terminie 21-27 lipca 2019 r.  W tym roku wśród zaproszonych gości znaleźli się: tancerka i aktorka Ida Nowakowska, reżyser Maciej Bodasiński, wokalistka Marika, biblista ks. Wojciech Węgrzyniak, raper Michał Pax Bukowski, ks. abp Adam Szal, dogmatyk ks. Krzysztof Porosło, br. Valerio Forli OFMConv i misjonarz o. Jarosław Wysoczański OFMConv.

  • ks. abp Adam Szal – jest polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem teologii, rektorem WSD w Przemyślu w latach 1996-2001. 16 listopada 2000 r. papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej. Od 2016 r. jest arcybiskupem metropolitą przemyskim.
  • Ida Nowakowska-Herndon – polska tancerka, aktorka, prezenterka i osobowość telewizyjna. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie. Jest solistką Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Była aktorką i tancerką stołecznego teatru Janusza Józefowicza Studio Buffo. Tańczyła w Nowym Jorku w Metropolitan Opera.
  • ks. Wojciech Węgrzyniak – polski duchowny rzymskokatolicki. Jest prezbiterem archidiecezji krakowskiej, rekolekcjonistą, adiunktem w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i autorem licznych książek.
  • Maciej Bodasiński – jest polskim reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym, dokumentalistą. Był autorem cykli „Archiwum XX wieku”, „S jak Szpieg” oraz „Wielkie Napady PRL-u. Był producentem cyklu „Raport Specjalny”. Jest laureatem Nagrody Grand Press. Został wielokrotnie uhonorowany nagrodami na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Razem z Lechem Dokowiczem był pomysłodawcą akcji „Różaniec do granic”. Z nim również prowadzi wytwórnię filmową Mikael.
  • Michał „Pax” Bukowski – pochodzi z Krakowa, jest liderem zespołu Muode Koty oraz gospodarzem programu Studio Raban. Jest członkiem Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”. W wieku 20 lat zaczął przygodę z rapem.
  • „Marika” Marta Kosakowska – jest polską wokalistką, autorką tekstów, a także dziennikarką radiową. Obecnie wykonuje muzykę avant – pop, natomiast wcześniej bliskie jej były dźwięki z pogranicza reggae, dancehallu, soulu oraz funku. Jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.
  • ks. Krzysztof Porosło – polski duchowny rzymskokatolicki. W 2015 r. rozpoczął studia doktoranckie z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania). Jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”. Jest autorem lub redaktorem 15 książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym.
  • o. Jarosław Wysoczański OFMConv – obecnie jest sekretarzem generalnym Sekretariatu Generalnego ds. Animacji Misyjnej franciszkanów. Pod koniec lat 80. wyjechał wraz z bł. o. Zbigniewem Strzałkowskim do Pariacoto na misje. Od tamtego czasu jest ściśle związany z misjami.
  • br. Valerio Forli OFMConv – włoski franciszkanin z prowincji północnych Włoch pw. św. Antoniego z Padwy. Organizator wyprawy młodzieży z Włoch do Pariacoto – miejsca męczeństwa błogosławionych franciszkanów o. Michała i o. Zbigniewa.

Więcej na temat Franciszkańskiego Spotkania Młodych: www.fsm.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij