Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Dzieci-dzieciom 2018

13.03.2018 kg .

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W marcu 2018 r. już po raz kolejny parafialna „Scholka Antolka” z Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej – Gołonóg postanowiła pomóc innym dzieciom – tym razem nie śpiewem, ale robiąc zbiórkę dla szkoły w Kamerunie.

W ostatnim czasie franciszkańska parafia nawiązała kontakt z siostrami Pasjonistkami ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, które prowadzą żłobek i przedszkole oraz posługują w szkole. Opowieści siostry Alberty przebywającej na misji od około 20 lat otworzyły parafianom nie tylko oczy, ale również serca na pomoc innym dzieciom. Tak zrodziła się akcja pod kryptonimem DZIECI-DZIECIOM. W wąskim gronie zbierali zabawki, kredki, pisaki, bloki rysunkowe itp. Odzew był bardzo fajny i dzięki temu udało się wysłać 3 wielkie paczki dla dzieci do Kamerunu. Przed paczkami teraz długa podróż, która potrwa około miesiąca. Jednak mamy nadzieję, że nasze dary będą powodem wielu dziecięcych uśmiechów.

Rafał Sokoliński

Więcej zdjęć na: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij